Jak měříme - velmi důležité

Pokoušíme se změřit naprosto všechno, abyste se nemusely/i se s námi zdržovat dotazy, bere Vám to čas, který můžete využít již jen výběrem z naší nabídky.

Z tohoto důvodu neuvádíme tabulku velikostí, každá země i oděvní společnost má své číslování (i když se tvrdí, že bude jednotné evropské číslování- zatím ale není), takže byste zbytečně trávily/i čas hledáním odpovídající velikostí. U dvou rozměrů např. 42-44 číslo za pomlčkou značí, že je obleček vhodný i pro větší velikost - je pružný.

Veškeré oblečení je velmi přesně (necháváme si rozmezí +-1 cm) změřeno a u každého oblečku jsou rozměry uvedeny.

Do filtrů vyhledávání jsme zadali naše české číslování, občas se může vyskytnout číslování anglické za lomítkem.

Jak miry měříme: obleček máme volně rovně položený na velkém stole, boční švy "sedí" na sobě, nenatahujeme ho. Pokud se jedná o materiál pružný, pak Vám za pomlčkou u první změřené míry udáváme navíc rozměr max. možného nositelného natažení tak, aby obleček vypadal stále velmi pěkně.

ramena: od ramenního kloubu vodorovně k druhému ramennímu kloubu přes výstřih.

prsa: od podpaží k podpaží druhému (průramek k průramku) vodorovně přes prsa x 2

průramek: část na živůtku pro otvor paže, tam, kde se vsazuje rukáv, uvádíme vždy 1/2 - tu přední.

pas: v nejuzším místě v pase x 2 (vzadu máme také pas)

boky: se měří dle kvalitních krejčích přesně 20 cm od nejužší linie pasu, od jednoho boku k druhému x 2 (vzadu na své postavě máme taky boky) 

celkovou délku měříme vždy od ramene u krku ke spodnímu okraji oblečku. V případě korzetových šatiček většinou uvádíme celkovou boční délku od podpaží ke spodnímu okraji šatiček (pokud u popisu není uvedeno jinak).

Před nákupem, prosím, porovnejte své vlastní míry s těmi našemi, ideálně si změřte oblíbené šatičky, které Vám padnou, míry si dejte k oku někam k počítači, abyste je stále měla připravené pro náhodné použití, když Vás nějaký obleček upoutá.